Nikotyna a płodność u mężczyzn

Każdy palacz bardziej lub mniej zdaje sobie sprawę z faktu, że papierosy negatywnie wpływają na zdrowie człowieka. Takie informacje docierają do nich z różnych stron. Jednakże, dopóki nic złego się nie stanie raczej nie chcą wierzyć w słuszności określonych zapewnień. Tymczasem sprawy nie należy bagatelizować, gdyż konsekwencję mogą być poważne. Nikotyna zawarta w dymie papierosowym przedostającym się do organizmu człowieka powoduje nie tylko poważne szkody zdrowotne, ale także negatywnie działa na płodność, tak kobiet, jak i mężczyzn. Dlatego panowie, którzy pragną zapewnić przedłużenie swojego rodu, powinni także mieć się na baczności. Jak nikotyna wpływa na organizm mężczyzny?

Nikotyna a płodność u mężczyzn

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że nikotyna jest toksyczną substancją znajdującą się w dymie papierosowym. Przenika ona do układu człowieka bardzo szybko, wnikając w komórki naszego ciała. Takie połączenie nie czyni niczego dobrego, bo czego można się spodziewać, gdy wprowadzamy do naszego wnętrza toksyczną substancję. Nikotyna przyczynia się do wielu schorzeń, a mianowicie powoduje chorobę niedokrwienną serca, jest przyczyną udaru, problemów z oddychaniem, a także nowotworów. Najbardziej popularne to rak płuc, jamy ustnej, gardła i inne. Wskazana substancja wykazuje również negatywne konsekwencje w zakresie płodności u panów. Wśród takich aspektów wyróżnia się niskie libido, ograniczenie liczby plemników, a także jakości nasienia.

Nikotyna a jakość spermy

Jaka kwestia jest najważniejsza w przypadku płodności mężczyzny? Oczywiście jakość spermy. To podstawowy czynnik, który może skutecznie doprowadzić do poczęcia potomka. Niestety palenie papierosów negatywnie wpływa na określony komponent. Badania naukowe potwierdzają, że nikotyna jest takim związkiem, który doprowadza do zwiększenia udziału plemników uszkodzonych. Upośledzenie to w efekcie sprawia, że organizmy te nie są w stanie skutecznie przemieszczać się, więc mają problem z dotarciem do komórki jajowej kokiety. Co więcej, plemniki palacza niejednokrotnie charakteryzują się krótszym życiem. A odpowiedzmy sobie szczerze krótszy żywot to mniejsza szansa na zapłodnienie partnerki. Nie zapominajmy także o jeszcze jednej sprawie. Nikotyna zawarta w dymie papierosowym osłabia umiejętność plemników do przyczepiania się do komórki jajowej. Dzieje się tak, dlatego że związek ten blokuje receptory plemników.

płodność u mężczyzn
nikotyna a płodność u mężczyzn

Wpływ nikotyny na ilość oraz ruchliwość plemników

Testy przeprowadzane przez naukowców są podstawą do stwierdzenia, że palenie doprowadza do ograniczania liczby plemników. Taka korelacja skutecznie zmniejsza prawdopodobieństwo na zostanie ojcem. Mało tego, im dłuższe pozostawanie pod wpływem nałogu tym szansa na spełnienie określonego pragnienia spada. Plemniki to takie organizmy, które powinny wyróżniać się określonym poziomem ruchliwości. Niestety nikotyna znacznie im to utrudnia. Dym z papierosów zawiera duża ilość tlenku węgla, który ulega wiązaniu z hemoglobiną. Takie działanie przyczynia się do blokowania przemieszczania się tlenu do płuc, co skutecznie upośledza ruchliwość plemników. W związku z tym mogą one mieć duże trudności z przeniknięciem przez śluz szyjkowy. W takiej sytuacji nie ma co liczyć na powodzenie całej procedury i szczęśliwe dotarcie małych organizmów do komórki jajowej kobiety.

Nikotyna a potencja

Czego jeszcze możemy spodziewać się po nikotynie? Substancja zatrzymuje krew w obrębie prącia, co doprowadza do zaburzenia wzwodu, a bez erekcji nie ma zbliżenia. Dalej nie trzeba odpowiadać! Podsumowując, podkreślić należy jeszcze jeden fakt, a mianowicie palący mężczyzna przyczynia się do biernego uzależnienia u swojej ukochanej, a czynnik ten również negatywnie wpływa na jej zdrowie i oczywiście płodność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *