Jak palić papierosy: Wszystko, co musisz wiedzieć o paleniu

palenie papierosów jako styl życiaMożna zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba osób z równych powodów sięga po papierosy.

Nie wszyscy jednak mają świadomość, w jaki sposób trzymać wspomnianego papierosa, skręcać go czy nawet zapalić.

Warto wiedzieć, że nie są to tak proste kwestie, jak mogłoby się wydawać.

Jak palić papierosy?

Sposoby palenia tytoniu

Warto wiedzieć, że obecnie jest bardzo duża liczba sposobów na palenie papierosów.

Oczywiście nadal największą popularnością cieszą się markowe pakowane papierosy w paczkach.

Z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się jednak skręcanie tytoniu, jest to znacznie tańsze rozwiązanie.

Palacze kupują oddzielnie bibułkę i tytoń, a następnie własnoręcznie skręcają papierosa. Trzeba jednak wiedzieć, że pod względem szkodliwości dla organizmu nie ma praktycznie żadnych różnic między tymi formami.

Zobacz sposoby, jak palić taniej

Zdecydowanie droższym rozwiązaniem jest Iqos, którego działanie polega na podgrzewaniu tytoniu. Jest to trochę zdrowsza opcja w porównaniu do palenia papierosów. Podczas gdy skład papierosa jest prawie taki sam, wkład zostaje podgrzewany, a nie podpalany. Zrobiliśmy też recenzję podgrzewacza Glo.

Z kolei cygara i fajki są nie tylko droższe w porównaniu do papierosów, ale również tak samo albo jeszcze bardziej szkodliwe.

Jak skręcić papierosa?

proces skręcania papierosa z tytoniu, bibułki i filtru

Warto wiedzieć, że skręcenie papierosa nie jest tak skomplikowanym zadaniem, jak mogłoby się wydawać.

Jeżeli już kupiłeś tytoń, bibułki oraz filtry, postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej:

  1. W pierwszej kolejności trzeba oczywiście wyjąć bibułkę do papierosa, a także filtr i małą ilość tytoniu.
  2. Następnie rekomendowane jest włożenie wspomnianego filtra na końcu bibułki i przytrzymanie.
  3. Kolejnym etapem jest wsypanie tytoniu papierosowego na bibułkę. Jego ilość będzie uzależniona od wprawy.
  4. Następnie można spokojnie zacząć w palcach rolować omawianego papierosa, aż do momentu, w którym zostanie uzyskany optymalny kształt.
  5. Na samym końcu wystarczy poślinić rant bibułki papierosowej w taki sposób, by klej mógł zacząć działać.

Więcej szczegółów o skręcaniu ręcznym i mechanicznym tu

Jak trzymać papierosa?

mężczyzna trzyma papieros w ręku i pali

Bardzo duża liczba osób jest zdania, że to, w jaki sposób korzysta się z omawianej używki mówi bardzo dużo o osobowości osoby uzależnionej. Ludzie uważają, że sposób trzymania w dłoni papierosa może powiedzieć praktycznie wszystko o jego charakterze.

Kobiety bardzo często trzymają wspomniany produkt w taki sposób, jakby bały się go upuścić.

Można również zaobserwować, że panie trzymają papierosa dokładnie na jego końcówce. Przeważnie osoby palące trzymają jednak je w dwóch palcach: środkowym i kciukiem albo wskazującym i kciukiem.

Nie jest oczywiście rekomendowane prowadzenie rozmowy z papierosem w ustach. Z roku na rok coraz częściej można także dostrzec osoby trzymające produkt w prawym lub lewym kąciku ust — tego lepiej nie robi, bo to zwiększa szansę raka.

Sprawdź nasze lekkie tytonie dla początkujących palaczy

Jak zapalić papierosa?

Facet zapala papieros w ciemności

Zapalenie papierosa nie jest tak prostym zadaniem, gdy nie posiadasz przy sobie zapalniczki. Najlepszym rozwiązaniem jest wtedy wypatrywanie osób palących papierosy i poproszenie ich o pożyczenie na chwilę zapalniczki do zapalenia wspomnianej używki.

W jaki sposób można jednak zapalić papierosa będąc w domu?

Świetnym sposobem może być elektryczny podgrzewacz wody czy kuchenka gazowa. Można także podjąć decyzję o wykorzystaniu zapałek. Obecnie w asortymencie zdecydowanej większości sklepów znajduje się wspomniany produkt.

Zobacz co jest mniej szkodliwe: marihuana czy tytoń

Jak palić papierosa?

Gdy udało ci się podpalić papierosa, powolnie wciągaj dym papierosowy i utrzymuj go w płucach przez chwilę, po czym wypuść. Po tym, jak zaciągniesz się dymem, nie trzeba trzymać papierosa w ustach, można go wyjąć.

Po raz kolejny możesz zaciągnąć się papierosem, kiedy czujesz, że tego chcesz.

Nie zapominaj o tym, aby strzepać popiół do popielniczki.

Jak zapalić fajkę?

Mężczyzna z brodą w okularach pali fajkę na polu

Rekomendowane jest przede wszystkim palenie tylko i wyłącznie świeżych, wypoczętych, suchych i czystych fajek. Koniecznie trzeba mieć świadomość, że w przypadku, gdy w danej fajce pozostał niespalony tytoń, należy się spodziewać gorzkiego smaku. Wystarczy w tym celu po każdym paleniu wspomnianego produktu, bardzo dokładnie go wyczyścić.

Ponadto należy wykorzystywać zawsze tytoń tylko i wyłącznie o właściwej wilgotności. W przypadku, gdy będzie jednak źle przechowywany, może bardzo szybko ulec wyschnięciu. Należy zdawać sobie sprawę, że suchy tytoń będzie się palił nie tylko stosunkowo szybko, ale również gorąco. Nie będzie w ten sposób praktycznie żadnych korzyści dla osoby palącej.

Oczywiście fajka powinna być także właściwie napełniona. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że zbyt mocne lub luźne napełnienie rurki może przyczynić się do szczypania końcówki języka. Nie należy się również przejmować w przypadku kilkukrotnego rozpalania fajki.

Zobacz, jak możesz zmienić smak i zapach tytoniu

Jak i kiedy zgasić papierosa?

Zgaszony papieros na białym tle

Zdecydowanie najlepszym miejscem na zgaszenie papierosa będzie popielniczka, a także specjalne miejsce znajdujące się na koszach na śmieci. Nie jest oczywiście zalecane rzucanie używki na chodnik, a następnie jej rozdeptywanie. Jest to oczywiście bardzo nieestetyczne.

Wyjątkiem jest oczywiście sytuacja, gdy w najbliższej okolicy nie ma żadnego miejsca do zgaszenia papierosa. Należy jednak wtedy podnieść zgaszoną używkę i wyrzucić przy najbliższym koszu na śmieci.

Bardzo duża osób, które dopiero rozpoczynają palenie zastanawia się, kiedy dokładnie powinno się zgasić papierosa. Decyzja powinna być oczywiście indywidualna. Można zaobserwować, że część palaczy gasi papierosa po wypaleniu zaledwie jego połowy, z kolei niektórzy palą konsekwentnie nawet papieros, który nie przekracza długością 1 cm.

Zobacz nasze porównanie papierosów pakowanych do skręcanych: koszt, smak, szkodliwość

Podsumowanie

Osoba planująca rozpoczęcie palenie papierosów ma obecnie zdecydowanie bardziej ułatwione zadanie niż jeszcze kilkanaście lat temu.

Nie tylko może wybrać sobie sposób palenia, ale również znacznie prostsze będzie dla niej trzymanie, zapalenie i zgaszenie wspomnianej używki.

Jest to przede wszystkim spowodowane dostępem do większej ilości informacji oraz większego wyboru tytoni do palenia i papierosów. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarz do “Jak palić papierosy: Wszystko, co musisz wiedzieć o paleniu”