Terapia Nicorette krok po kroku

Uzależnienie od nikotyny należy to jeden z najtrudniejszych do zwalczenia nałogów. Substancja sprawia, że człowiek bardzo szybko wpada w sidła niszczącego procederu. Palenie papierosów jest przyczyną wielu chorób, w tym nowotworów. Co więcej, niekorzystnie wpływa na wygląd, cerę, zęby. Wyjście z uzależnienia nie jest łatwym działaniem. W tym przypadku konieczne jest leczenie mające charakter kompleksowy. Najlepsze rezultaty przynosi psychoterapia w połączeniu ze środkami farmakologicznymi. Bardzo często stosuje się także nikotynową terapię zastępczą, której zasadniczym elementem jest stosowanie preparatów Nicorette – antytytoniowa terapia Nicorette.

W jaki sposób działają produkty Nicorette?

Przy rzuceniu palenia doskonale sprawdzają się wyroby Nicorette. Zalecane są osobom, które pragną zrezygnować z palenia alb zmniejszyć ilość wypalanych papierosów. Celem jest złagodzenie symptomów pojawiających się po odstawieniu nikotyny, a ponadto ograniczenie głodu nikotynowego. Drastyczne odstawienie substancji może wywołać trudne do zniesienia objawy. Najczęściej jest to rozdrażnienie, niepokój, złość, trudności w skupieniu uwagi, problemy z koncentracją, większy apetyt, nieprawidłowy sen. Preparaty Nicorette zawierają pewną dawkę nikotyny, tym sposobem możliwe jest łagodne porzucenie palenia papierosów. Pozwalają również zmniejszyć bądź całkowicie wyeliminować przykre objawy. Pozytywne jest to, że nie mają w swoim składzie substancji smolistych i innych niebezpiecznych związków przedostających się do układu człowieka wraz z dymem papierosowym.

Terapia Nicorette w zależności od formy leku

Spray Nicorette

Rzucenie palenia może być wspomagane przez wykorzystanie środka, jakim jest spray Nicorette. Stosuje się go w jamie ustnej. Jedna porcja odpowiadająca 0,07 ml roztworu zawiera 1 mg nikotyny. Kuracja odbywa się w trzech fazach. W tym przypadku pierwsze sześć tygodni poświęca się na przyjmowanie maksymalnie do dwóch dawek w chwili, gdy odczuwa się pragnienie sięgnięcia po papierosa. Po upływie wskazanego czasu powoli zmniejsza się przyjmowane wielkości. W dziewiątym tygodniu należy spożywać połowę dawki. Terapia trwa blisko 12 tygodni i ostatecznie zmierza do zaprzestania stosowania leku. Podczas leczenia bezwzględnie trzeba zrezygnować z palenia papierosów. Tylko takie działanie może przynieść pożądane efekty.

terapia Nicorette

Tabletki do ssania Nicorette

Terapia Nicorette może polegać również na przyjmowaniu tabletek do ssania. Dzięki nim możliwe jest zwalczanie dwóch podstawowych dolegliwości, które towarzyszą odstawieniu papierosów, a mianowicie drażliwość oraz pragnienie sięgnięcia po papierosa. Tabletki występują w dwóch dawkach, 2 oraz 4 mg. Na początku powinno się spożywać od 8 do 12 pastylek. Faza ta powinna trwać maksymalnie 6 tygodni. Następnie pacjent stopniowo zmniejsza przyjmowane porcje preparatu. W sytuacji, gdy chęć będzie tak niewielka, że wystarczającą alternatywą będą maksymalnie 2 tabletki można zrezygnować z zażywania środka. Stosowanie terapii wymaga rezygnacji lub zmniejszenia liczby wypalanych papierosów do takiego poziomu, jaki jest możliwy.

Tabletkę do ssania umieszcza się w jamie ustnej, a następnie przesuwa z jednej na drugą stronę. To doprowadzi do tego, że preparat szybko ulegnie rozpuszczeniu. Podkreślić należy fakt, że działanie nie powinno trwać dłużej niż 20 minut.

Terapia Nicorette polegająca na stosowaniu gum z nikotyną

Inną metodą pomagającą w rzuceniu palenia jest korzystanie z gum Nicorette. Zasada działania jest podobna do innych produktów producenta. Terapia polega na zażywaniu od 3 do 12 gum w ciągu domy przez okres 3 miesięcy. W trakcie trwania kuracji dawki powinny być stopniowo zmniejszane. Do wyboru są różne warianty smaku.

Kuracja przy wykorzystaniu plastrów Nicorette

Plastry Nicorette pozwalają na dostarczanie nikotyny do układu przez skórę w ograniczonych dawkach. W tym przypadku mechanizm wchłaniania trwa trochę dłużej niż w przypadku pozostałych preparatów. W związku z tym nie da się tak szybko odczuć pożądanych efektów. Produkty przygotowane są w trzech wariantach, a mianowicie 10,15 i 25 mg. Dzięki temu każdy pacjent może wybrać najlepszy produkt dla siebie. To wspaniałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą pamiętać o każdorazowym przyjmowaniu tabletek bądź gum. Nie wolno przyklejać plastra na uszkodzony naskórek. Nie należy także przyklejać produktu dwukrotnie na to samo miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *