10 Najlepszych Luksusowych Marek Cygar na Świecie

Cygaro w połączeniu z whisky i liście palmIm bogatsi jesteśmy, tym bardziej pozwalamy sobie na luksusowe rozkosze. Bez zaprzeczeń jedną z nich jest palenie dobrych luksusowych cygar. Lecz, z czym tak naprawdę wiąże się palenie cygara?

Otóż palenie cygara jest wręcz rytuałem, dzięki któremu dajemy się ponieść w świat spokoju i relaksu. Sama historia cygara wywodzi się z Kuby gdzie tradycja ręcznego tworzenia i palenia jest kultywowana od przeszło 200 lat.

Owy rytuał w przeciwieństwie do najzwyczajniejszego palenia papierosów ma parę istotnych zasad. Główna z nich jest fakt, iż cygaro zawsze palimy dla przyjemności. Ponadto palenie cygara składa się z kroków i grzechem by było ominąć choćby jeden.

Ostatnią, lecz równie istotną zasadą, szczególnie dla Kubańczyków jest alkohol. Gdyż kubańskie cygara najlepiej smakują w kubańskim alkoholem, jakim jest rum.

Między palaczami i nie tylko upowszechniło się pojęcie kubańskiego cygara, gdyż te właśnie są uznawane za najlepsze na świecie. Tutaj jednak zradza się pytanie, jakie inne niż kubańskie cygaro wybrać?

Jak wybrać dobre cygara?

Nie trudno się domyślić, iż cygara tak jak i papierosy mają swoje moce i aromaty. Osoby całkowicie ‘zielone’ w sztuce palenia cygar powinny wybierać słabsze aromaty z małą mocą. Jest to ważne, gdyż zbyt mocne cygara spowodują u nas lekkie zawroty głowy i złe samopoczucie. Innymi słowy będzie to efekt całkowicie odwrotny do oczekiwanego.

Wraz z zawziętością i doświadczeniem w paleniu cygar wybieramy coraz to mocniejsze cygara. Rzecz jasna metodą prób i błędów wybieramy najodpowiedniejsze dla siebie cygaro, aż w końcu znajdziemy swoje crème de la crème.

Skoro o tym mowa to przejdźmy do światowego crème de la crème cygar. Mianowicie mowa tu o najbardziej luksusowych i najlepszych na świecie cygarach.

10 Znanych marek luksusowych papierosów

Opakowanie luksusowych cygaro Montecristo

Montecristo

Kolejna z Kubańskich firma, założona w 1935 roku. Cygara tej firmy są istnymi dziełami, ponadto to właśnie do nich są porównywane inne cygara. Wyroby Montecristo są bukietami aromatycznymi i smakowymi. Od słabych, aż po mocne odznaczają się smakami wręcz ziemistymi, przez orzechowe, po słodkie z nutami karmelowymi.

Romeo y Julieta

Kolejną pozycją na liście jest jedna z najstarszych, bo prawie 150-letnia kubańska firma Romeo y Julieta. Jest ona najlepszym przykładem dostosowania się do potrzeb klienta. Ich cygara przepełnione są głębokim smakiem i równie wykwintnym aromatem. Dzięki tym dwóm czynnikom jesteśmy w stanie wynieść się na nowy poziom przyjemności wraz z ogromem produktów prezentowanych przez firmę. W tym przypadku również można je zakupić przez internet.

Opakowanie z 10 cygaro kubańskich Romeo y Julieta

Fonseca

Cygara tej wywodzącej się od 1907 roku Kubańskiej firmy można nazwać specyficznymi. Ich owa specyficzność wywodzi się z zawijania cygar w pergamin. Pomimo tego odznaczają się aromatycznym i mocnym cedrowym posmakiem. Zarówno jak i ich poprzedniczki, a także i następczynie na tej liście, można je zakupić na stronach internetowych.

Upmann

Z pewnością jest to firma, która ukształtowała Kubański rynek cygar. Powstała ona w połowie lat 40 XIX wieku. Z początku produkcja skupiała się na słabych i subtelnych cygarach. Aktualnie firma zmierza w kierunku coraz to mocniejszych i ziemistych smaków wraz z silnymi aromatami.

Balmoral

Pomimo iż ta Dominikańska firma powstała ponad 100 lat temu to do Europy trafiła stosunkowo niedawno. Było to dokładnie w roku 1998. Charakterystycznym dla cygar tej firmy jest liść pokrywowy. To właśnie dzięki niej całe cygaro nabiera głębokiego mocnego posmaku. Dodatkowo paląc ich produkty można poczuć nutki kawy, kako, orzechów i cedru, a to za pomocą właśnie wyjątkowej pokrywy.

Mężczyzna pali cygaro na kurorcie egzotycznym

Te-Amo

Przejdźmy teraz do największego meksykańskiego producenta, który powstał w 1880 roku. Mianowicie Te-Amo, którego cygara odznaczają się w głównej mierze łagodnymi smakami. Dodatkowo głównie wyczuwalnymi nutami są kawa i cedr. Lecz niektóre z ich produktów mają wyjątkowy orzechowy aromat.

Cohiba

Kubańska firma założona w 1966 roku, dzisiaj jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Pierwotnie firma produkowała cygara tylko dla prezydenta Kuby, lecz po zmianach w kraju sytuacja firmy również się zmieniła.

Na dzień dzisiejszy firma oferuje szeroki asortyment. Zarówno dla początkujących, jak i wprawionych palaczy. Dzięki potrójnej fermentacji liści cygara nabierają subtelnego, aczkolwiek głębokiego smaku i aromatu. W Polsce dostępne przede wszystkim na stronach z wyrobami tytoniowymi.

Oliva

Nieco oddalona od Kuby, gdyż Nikaraguańska firma sięgająca korzeniami do 1886 roku. Jest firmą całkowicie rodzinną prowadzoną przez pokolenia przez rodzinę Oliva. Ich cygara odznaczają się całkowicie tajną recepturą przygotowywania i fermentowania liści. Dzięki tym wyjątkowym procesom ich cygara nabierają subtelnych ziemistych, drewnianych i skórzastych posmaków.

Mieszkańce wyspy karaibskiej palą cygara

Trinidad

Kolejnymi Kubańskim cygarami są te z firmy Trinidad działającej na rynku od 1969 roku. Pomimo stosunkowo młodego wieku firma zdążyła odznaczyć się wyjątkowymi nutami. Mowa tu o kawowych i czekoladowych kremowych smakach cygar. Dzięki tak wyjątkowym kompozycjom firma zyskała światową sławę.

A.Turrent

Ostatnią w zestawieniu jest meksykańska firma powstała w 1880 roku. Najciekawszą technologią, która wykorzystuje firma jest używanie wkładki z Hondurasu. Taki zabieg wraz z meksykańską powłoką tworzą nutkę pikanterii. Poza pokątnymi przyprawami w łagodnych cygarach możemy wczuć kawę i skórę.

Warto czasem spróbować coś nowego. W naszym sklepie możesz kupić tytonie papierosowe różnych gatunków i o różnej mocy w cenie tylko 79 zł za kilo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarz do “10 Najlepszych Luksusowych Marek Cygar na Świecie”