Tytoń z niepewnego źródła – dodatki niespodzianki

Samo palenie papierosów jest uzależnieniem, które w przeświadczeniu naukowców oraz wielu wyników badań prowadzi do ciężkich chorób, wśród których najpoważniejsze to różnego rodzaju nowotwory. Natomiast pozyskiwanie tytoniu z niepewnego źródła przynosi niebezpieczeństwo związane z dostaniem się do organizmu innych toksycznych niespodzianek, wśród których wymienić należy pleśnie, grzyby, a nawet arszenik. Wzrost cen wyrobów legalnych wyrobów tytoniowych doprowadza do tego, że konsumenci coraz częściej interesują się tańszymi sposobami na nabycie niezdrowego uzależnienia. Przyczynia się to do tego, że jeszcze bardziej rujnują swoje zdrowie. Jakie dodatkowe niespodzianki zawiera tytoń z niepewnego źródła?

Jakie zagrożenia zdrowotne związane są z paleniem papierosów?

Medycyna może wskazać bardzo wiele powodów, które powinny skłonić wiele osób do rezygnacji z palenia papierosów. Wymienia się tutaj między innymi takie niebezpieczeństwo jak rozedma płuc, czy też choroba wieńcowa, która w połączeniu z otyłością jest prostą drogą do śmierci. Nikotyna ma także negatywny wpływ na funkcjonowanie układu pokarmowego, który stanowi centrum dowodzenia całego organizmu. Można tutaj z całą pewnością wymienić na przykład wrzody żołądka. Kobiety, które są w sidłach tego uzależnienia, bardzo często cierpią na osteoporozę, gdyż zmniejsza się w tym przypadku gęstość kości. Kadm zawarty w dymie papierosowym doprowadza do zwiększenia wydalania wapnia z organizmu. Co więcej, ogranicza się produkcja bardzo istotnej dla ludzkiego układu witaminy D. Nikotyna powoduje zaćmę, która w skrajnych sytuacjach może przerodzić się w ślepotę.

Warto podkreślić, że ten nałóg ma także zły wpływ na życie seksualne. W ten sposób dochodzi do zmniejszenia ilości plemników w spermie. Mówi się także o przypadkach impotencji wywołanej na skutek palenia papierosów. Istnieje także zwiększone prawdopodobieństwo utraty dziecka podczas ciąży. Nie zapominajmy również o nowotworach, spośród których prym wiedzie rak płuc zbierający coraz większe żniwo.

Niekorzystnych aspektów z palenia jest cała masa. Można je wymieniać, a i tak nie będą to wszystkie elementy. Czynniki dotyczą czystych papierosów pochodzących z legalnych źródeł. Strach pomyśleć jakie niebezpieczeństwo serwujemy sobie, gdy tytoń pochodzi z przemytniczych źródeł.

tytoń z niepewnego źródła

Tytoń z niepewnego źródła

Tak jak to zostało podkreślone wyżej, w dymie papierosowym pochodzącym z legalnych produktów, do układu człowieka przedostaje się blisko cztery tysiące niebezpiecznych związków. Wywołują one niebezpieczne konsekwencje dla zdrowia człowieka. Im gorszy skład chemiczny papierosa, tym większa toksyczność produktu. Wyobraźmy sobie teraz, co strasznego musi ukrywać się w papierosach pochodzących z niepewnych źródeł. Wiemy dobrze, że w tym przypadku przemytnicy nie stosują się do żadnych zasad i łamią wszelkie zapisy, które zawiera ustawa o ochronie zdrowia. Konsekwencje dla życia człowieka, który pragnie oszczędzić pieniądze, mogą być katastrofalne.

Ludzie pozyskują nielegalne papierosy z Białorusi, Ukrainy, ale także z Polski. W naszym kraju działa bardzo dużo bezprawnych wytwórni, które przyczyniają się do milionowych strat budżetu, a także doprowadzają do tragicznych chorób. Podkreślić należy fakt, że legalna produkcja kontrolowana jest przez nasze państwo, i prawo unijne, a także bardzo wymagającą dyrektywę wspólnotową. Sami producenci przykładają wszelkich starań, żeby oferowane przez nich produkty spełniały wszystkie wymagania, które zawiera ustawa i inne przepisy. Natomiast przestępcy oferujący niepewne wyroby nie podlegają żadnym uwarunkowaniom i dlatego robią, co chcą. W związku z tym, w takich papierosach znajdziemy różne niespodzianki. Ta świadomość powinna odrzucić wiele osób od sięgania po przemytnicze produkty!

Tytoń z niepewnego źródła – jakie niespodzianki za sobą kryje?

Palenie papierosów z niepewnego źródła przynosi niebezpieczeństwo dostania się do ludzkiego układu pleśni oraz grzybów. Znane są przypadki odkrycia w produktach odchodów gryzoni, pociętych liści, śmieci, toksycznych odpadów. Można znaleźć tam także smar ze starych maszyn, a nawet azbest. Takie produkty są bardzo zanieczyszczone zarówno pod względem biologicznym, jak i chemicznym. Nie ma co się oszukiwać! Każde papierosy pochodzące od niesprawdzonego dostawcy wyróżniają się wyższym stopniem zabrudzenia niż normalny tytoń. Warto się nad tym zastanowić przed zakupem kolejnej paczki pochodzącej z niepewnego źródła. Zgadza się, że z jednej strony oszczędzamy, ale w drugim aspekcie niszczymy swoje zdrowie i wspieramy przestępczość! Czy warto się tak poświęcać? Każdy musi indywidualnie odpowiedzieć sobie na to pytanie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *