Jakie rodzaje papierosów są uważane za najmocniejsze?

Paczki mocnych papierosów Marlboro Red czerwonych w sklepie

Niektórym nie wystarczą słabe papierosy, szukają czegoś mocniejszego, o wyrazistym smaku.

Na rynku opcji do wyboru jest wiele, szczególnie zagranicznych. 

Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że więcej substancji smolistych i nikotyny przekłada się nie tylko na większą moc. Łatwiej też się uzależnić.

Zobacz, jakie papierosy są uważane za najsłabsze

Najmocniejsze papierosy 2023

Najmocniejsze papierosy w Polsce niekoniecznie są za takie uznawane w innych krajach. Niektóre produkty trudno dostać lub nie ma ich w sprzedaży. Obecnie papierosy można kupić w bardzo wielu miejscach, w zwykłym sklepie spożywczym, na stacji paliw, w supermarkecie. Nawet kiosk oferuje rozmaite papierosy, od słabych po mocne.

Każdy więc znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Na moc papierosa wpływa przede wszystkim zawartość nikotyny i smoły. Oczywiście warto mieć na uwadze także inne związki. Największy wybór i najniższe ceny oferują sklepy internetowe. Bardzo często można kupić w nich papierosy, których na próżno szukać stacjonarnie.

W Polsce bardzo popularne są Mocne 20 za niecałe 17 zł. Jeśli ktoś szuka produktu luksusowego, to można mu polecieć papierosy Davidoff za 19 zł.

Z mocnych papierosów wymienia się Djarumy, które mogą mieć korzenny, aromatyczny smak. Występują w wielu wariantach. Ceny zaczynają się już nieco ponad 11 zł za opakowanie 10 cygaretek.

Miłośnikom mocnych papierosów można polecić także Pueblo, stworzone z tytoniu najlepszego gatunku, uprawianego przez amerykańskich Indian. W zależności od wariantu cena będzie inna. Jest to produkt ekologiczny, wyprodukowany bez użycia dodatków chemicznych.

Zobacz też, jakie papierosy paliliśmy w PRLu

Można liczyć tylko na tytoń i wodę pitną. Warto mieć na uwadze także papierosy Marlboro czerwone. Są one bardzo popularne, kosztują niecałe 19 zł. W jednym papierosie jest 10 mg substancji smolistych i 0,8 mg nikotyny.

Do mocnych papierosów zalicza się też LD Red, w cenie 15 zł za paczkę. Charakteryzują się one wyrazistym smakiem i naturalnym aromatem. Zawierają 10 mg substancji smolistych oraz 0,7 mg nikotyny i 10 mg tlenku węgla. 

Można także zdecydować się na mocne papierosy Black Devil, występują nawet w wersji smakowej, ziołowej lub czekoladowej (oczywiście dotyczy to wyłącznie limitowanej edycji). 

Papierosy powstają z mieszanki tytoniu brazylijskiego i orientalnego. W jednym papierosie znajduje się 7 g substancji smolistych, 9 mg tlenku węgla. Nikotyny nie ma zbyt wiele, bo tylko 0,6 mg. Jak wiadomo, to nie tylko ona decyduje o mocy papierosa. Warto też wiedzieć, że najmocniejsze są papierosy palone bez filtra.

Często lepszą opcją jednak zakup tytoniu do skręcania własnych papierosów. To niemal 9-krotnie taniej, niż zakup papierosów pakowanych, oraz pozwala na kontrolowanie jakości i zawartości twojego papierosa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *