5 Rodzajów grinderów do suszu i tytoniu: jaki wybrać?

Grinder metalowy i inne akcesoria do skręcania papierosa lub jointaKażdy miłośnik skręcania papierosów potrzebuję odpowiedniego młynka do tytoniu lub suszu CBD.

Zazwyczaj tytoń, który kupujemy jest dość szeroko pocięty, przez co utrudnia nam sam proces skręcania idealnego papierosa. 

Grinder, młynek lub crusher do tytoniu pozwala nam rozdrobnić tytoń, dzięki czemu możemy uzyskać odpowiedni smak, jak i zyskujemy na estetyce (wyglądzie) samego papierosa. 

Warto pamiętać, że dzięki drobniejszym kawałkom tytoniu sam proces rozpalania staję się bardziej równomierny i rzadziej doświadczamy odpadaniu części żaru – co jest częstym problemem gdy dopiero zaczynamy naszą przygodę z ręcznym skręcaniem papierosów. 

Poznaj porównanie szkodliwości tytoniu i marihuany

Zalety skręcania papierosów

Młynek do tytoniu to gadżet, który powinien posiadać każdy sympatyk skręcania papierosów.

Samodzielne skręcanie papierosów ma wiele zalet. Przede wszystkim smak przygotowanego przez nas papierosa jest nieco inny niż zakupionego w sklepie. Lepsza jakość oraz większy wybór w tym zakresie przekonał już wielu palaczy na dodanie tej czynności do swojej codziennej rutyny. 

Palenie staje się przyjemniejsze oraz o wiele bardziej różnorodne, lecz zakup odpowiedniego tytoniu nie wystarczy, żeby cieszyć się jego prawdziwym aromatem. 

Skoro decydujemy się na ten oryginalny i jakościowo najlepszy sposób palenia, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie samego tytoniu. Młynek nazywany również grinderem do tytoniu z pewnością ułatwia i przyśpiesza cały ten proces.

Dowiedz się, jak zmienić  smak tytoniu

Jak działa młynek?

skręcanie jointa z suszu CBD za pomocą młynka

Najczęściej młynek złożony jest z dwóch części, ale zależnie od potrzeb możemy zakupić również młynki trzy lub czteroczęściowe. Na dwóch pokrywach znajdują się ząbki, między które wsypujemy nasz tytoń.

Przy zakupie warto zwrócić uwagę na kształt, ilość i rozstawienie ząbków. Ząbki powinny być rozłożone równomiernie, a ich ilość wpływa na moc zmielenia tytoniu – gdy jest ich więcej tytoń jest bardziej zmielony. 

Do wyboru mamy wiele rozmiarów młynków, zaczynając od 30 mm do 60 mm średnicy.

Przy wyborze warto przemyśleć czy młynek chcemy brać zawsze ze sobą (mniejszy rozmiar prościej brać ze sobą, większy zapewni nam większą wygodę w użytkowaniu) czy potrzebujemy młynka do przeznaczenia w domu.

Poznaj nasz przewodnik dla początkujących palaczy

Rodzaje grinderów do tytoniu i suszu

Wyróżniamy kilka rodzajów grinderów do tytoniu: plastikowe, metalowe, drewniane, ceramiczne czy elektryczne. Poniżej postaramy się przybliżyć wam bardziej specyfikę każdego z nich.

Młynki plastikowe to z pewnością najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Ich cenny zaczynają się zaledwie od 3 zł. Zazwyczaj składają się z dwóch części z wystającymi ostro zakończonymi ząbkami. 

Zaletą tych młynków jest z pewnością mały koszt, trzeba jednak pamiętać, że plastikowe ząbki ulegają szybszemu zużyciu niż te wytworzone z trwalszego materiału.

Kolejnym rodzajem jest młynek drewniany. Ten młynek jest idealny na każdego, kto ceni sobie oryginalny wygląd i bardziej customowy styl.  Struktura jest o wiele trwalsza niż w przypadku młynków plastikowych. Ceny zaczynają zwykle od 30 zł.

Widziałeś już naszą recenzję podgrzewacza Glo?

Okrągły niewielki grinder wesoła twarz

Najbardziej popularnym rozwiązaniem są młynki metalowe. Są praktycznie nie do zniszczenia i ta cecha przynosi im wielu zwolenników. Kolejnym atutem jest z pewnością większa dostępność i przy tym większa różnorodność. Każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie.  

Mamy do wyboru młynki stalowe, aluminiowe, chromowane czy lakierowane. Ceny są bardzo różnorodne, ale metalowy grinder do tytoniu możemy kupić już od 20 zł. Choć dzięki trwałości metalu młynek może nam służyć bardzo długo, jego wadą jest częste przyklejanie się tytoniu do wewnętrznych  stron pokrywy młynka.

Możemy wyróżnić również młynki z powłoką ceramiczną. Są bardzo trwałe, dzięki czemu możemy się cieszyć ich użytkowaniem przez bardzo długi czas. Dzięki ceramicznej powłoce tytoń nie przykleja się do ścian zabiegając przy tym brudzeniu się młynka. 

Kupując ceramiczny młynek stawiamy przede wszystkim na jakość, ocieniany jako najlepszy młynek do tytoniu. Musimy jednak wziąć pod uwagę ceny, które zaczynają się od 40 zł w górę.

Elektryczne młynki cechują się większą dokładnością rozdrobnienia tytoniu, a sam proces jest o wiele szybszy. Wadą  jest na pewno konieczny dostęp do źródła prądu oraz trochę większy rozmiar całego młynka, przez co traci swój podręczny rozmiar, którym mogą pochwalić się młynki manualne.

Jak wybrać grinder do suszu lub tytoniu?

Przede wszystkim przy wyborze młynka do tytoniu musimy wziąć pod uwagę ważne dla nas zalety. 

Jeśli częściej skręcamy papierosy poza domem, warto pomyśleć o zakupie młynka manualnego. Jego waga i gabaryt pozwoli nam zawsze mieć go przy sobie, bez problemu zmieści się w każdej kieszeni. 

Metalowy grinder do tytoniu lub suszu CBD

Elektryczny młynek do tytoniu to rozwiązanie, które warto przemyśleć jeśli korzystamy z młynka tylko w domu. 

Jednak wszystko i tak zależy od naszego stylu skręcania papierosów i palenia tytoniu. W obecnych czasach wybór jest naprawdę szeroki i każdy znajdzie dla siebie najbardziej odpowiedni produkt. 

Możemy przebierać w kolorach i wzorach niemalże w każdy stylu. Ceny młynków zaczynają się od małych kwot, co pozwala nam często na zakup kilku rodzajów. 

W taki sposób jesteśmy w stanie wybrać młynek, który najbardziej spełnia nasze oczekiwania, a sam proces skręcania i palenia tytoniu stajnie się bardziej sprawny i przyjemniejszy. 

Odpowiedni młynek pozwoli nam delektować się pełnią smaku każdego tytoniu i sprawi, że sam proces rozdrabniania tytoniu stanie się bardziej komfortowy i stylowy.

Gdzie kupisz młynek?

Młynki do tytoniu/suszu można zakupić w wielu sklepach z akcesoriami do palenia tytoniu. Wybór jest naprawdę szeroki i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. 

Warto wcześniej zapoznać się z opiniami i wybrać najlepiej oceniane marki. Dostępne są zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych.

Niestety, w naszym sklepie obecnie nie oferujemy akcesoriów do palenia, jednak zapraszamy do zakupu jakościowego tytoniu papierosowego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *