Recenzja podgrzewacza tytoniu Glo: Wady, zalety i opinie użytkowników

Urządzenie do podgrzewania tytoniu Glo czarny, British American Tobacco

Podgrzewacz do tytoniu (dokładniej, wkładów tytoniowych) Glo to ciekawa alternatywa dla klasycznego sposobu palenia.

Urządzenie to wygląda bardzo elegancko i na pewno zachęca do skupienia na nim uwagi.

Co więcej, jest dostępny w wielu wariantach kolorystycznych.

Podgrzewacz Glo wykorzystuje do podgrzewania tytoniu technologię indukcyjną.

Używając go, masz możliwość regulacji intensywności podgrzewania tytoniu, w zależności od swoich preferencji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat sposobu użytkowania, wad i zalet oraz opinii użytkowników, poświęć kilka minut na ten artykuł, a postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Jak działa podgrzewacz Glo?

Kupując podgrzewacz Glo, producent często oferuje zestaw startowy, który umożliwi skompletowanie wszystkich elementów niezbędnych do prawidłowego używania produktu. W skład takiego zestawu wchodzi podgrzewacz do tytoniu, ładowarka sieciowa z dołączonym kablem USB typu C, szczoteczka do czyszczenia oraz instrukcja obsługi. 

Aby skorzystać z podgrzewacza do tytoniu Glo, należy najpierw go podładować, wykorzystując odpowiednią ładowarkę, a następnie uruchomić urządzenie. Po tym kroku należy odsunąć górną zawleczkę i wsunąć wkład tytoniowy w przeznaczone do tego miejsce. Ważne jest, aby wkład był umieszczony filtrem do góry. Kolejnym etapem jest wybranie trybu podgrzewania.

Podgrzewacz do tytoniu Glo wykorzystuje dwa tryby pracy. W pierwszym trybie nagrzanie urządzenia odbywa się w 20 sekund, a czas palenia wynosi aż 4 minuty. Tryb drugi pracy jest znacznie szybszy, co niestety skutkuje większym zużyciem baterii. Podczas tego sposobu palenia, nagrzanie nastąpi w 10 sekund, a czas palenia ograniczy się do 3 minut.

Zobacz też naszą recenzję IQOS i Lil Solid 2.0

Zalety podgrzewacza Glo

Biały podgrzewacz wkładów tytoniowych Glo Polar Edition
Wersja Glo Polar. Źródło: Wikimedia.org

Najbardziej rzucającą się w oczy zaletą jest wygląd urządzenia. Podgrzewacze do tytoniu Glo wyglądają bardzo ekskluzywnie i prestiżowo. Dodatkowo są one dostępne w wielu kolorach, co pozwala spersonalizować ten produkt.

Wkłady do podgrzewacza Glo występują w wielu propozycjach smakowych, co jest ciekawym urozmaiceniem. Dodatkowo sam tytoń producenta tego urządzenia charakteryzuje się lekkim smakiem popcornu.

Bardzo zachęca również dostępność wkładów. Można je znaleźć w specjalistycznych sklepach z tytoniem, ale również w Żabce.

Jeśli chodzi o wpływ na zdrowie palonych w ten sposób papierosów, trzeba zauważyć, że na pewno wdychamy mniej substancji smolistych oraz zanieczyszczeń. 

W odróżnieniu od palaczy klasycznych, użytkownikom podgrzewaczy Glo nie towarzyszy nieprzyjemny zapach, który jest charakterystyczny dla palaczy tytoniu. W tradycyjnych rozwiązaniach zapach ten pozostawał dłuższy czas na palcach, włosach czy ubraniach.

Warto również wspomnieć, że podgrzewanie tytoniu wpływa korzystnie na przyswajanie tytoniu przez organizm. Efekty takiego sposobu palenia są dużo lepsze (albo raczej mniej złe).

Poznaj, jak szkodliwe są naprawdę e-papierosy (na podstawie badań)

Wady podgrzewacza do tytoniu Glo

Niestety urządzenie to nie jest bez wad. Jedną z nich jest wyższy koszt palenia. Wykorzystując podgrzewacz Glo musisz inwestować w specjalne wkłady. Dodatkowo zakup samego podgrzewacza również generuje pewne koszty.

Tani i czysty tytoń możesz zamówić w naszym sklepie 

Co więcej, udowodniono, że podgrzewacze tego typu nie są tak zdrową alternatywą, jak mogłoby się wydawać. Co prawda używanie ich ogranicza wdychanie substancji smolistych i zanieczyszczeń, ale inne składniki zawarte w tytoniu również szkodzą zdrowiu.

Dym papierosowy, wydychany podczas palenia papierosów podgrzewanych, zawiera szkodliwe substancje a jego skład jest podobny do klasycznego dymu papierosowego. 

Głównym składnikiem odpowiedzialnym za uzależnienie od palenia jest nikotyna. Substancja ta jest obecna w takich samych ilościach w papierosach klasycznych i we wkładach do podgrzewaczy. Sprawia to, że podgrzewanie tytoniu nie będzie skutkować ograniczeniem palenia. Jak wiadomo, nikotyna jest substancją silnie szkodliwą dla płuc.

Długoterminowe skutki używania podgrzewaczy do papierosów nie są jeszcze do końca poznane, ponieważ te urządzenia są dostępne na rynku od dość krótkiego czasu.

Dodatkowo sama procedura palenia z użyciem podgrzewaczy do tytoniu jest dość niewygodna i pracochłonna. Należy przy tym pamiętać o regularnym ładowaniu urządzenia oraz poświęcić czas na nagrzanie wkładu przed rozpoczęciem palenia.

E-papieros a papieros w paczce: różnica dla zdrowia i kieszeni

Opinie użytkowników podgrzewacza tytoniu Glo

Niebieski podgrzewacz Glo Hyper+
Glo Hyper+. Źródło: Wikimedia.org

Opinie użytkowników podgrzewacza do tytoniu Glo są podzielone. Urządzenie to posiada tak samo wiele zwolenników, jak i przeciwników.

Osoby pozytywnie komentujące zwracają uwagę na przystępną cenę podgrzewaczy do tytoniu Glo oraz przeznaczonych do nich wkładów. Wielokrotnie poruszany jest również fakt możliwości wyboru wśród wielu dostępnych smaków. Część konsumentów zwraca uwagę na elegancki wygląd urządzenia, mówiąc, że palenie z jego użyciem jest swoistym rytuałem.

Przeciwnicy odbijają piłeczkę, stosując zupełnie odwrotne argumenty. Krytycy podgrzewacza tytoniu Glo zwracają uwagę na niewygodę w stosowaniu.

Tłumaczą, że czas podgrzewania bardzo ich irytuje, a konieczność kontrolowania stopnia naładowania baterii jest męcząca. Wielu osobom nie odpowiada również smak palonych w ten sposób papierosów. Inni za to narzekają, że przez smak ciekawszy od klasycznych papierosów, zaczęli więcej palić.

Jak można zauważyć, używanie podgrzewaczy do tytoniu nie jest rozwiązaniem dla każdego. Co nie zmienia faktu, że wśród wielu osób jest to najlepszy sposób na palenie tytoniu.

Sprawdź też nasz artykuł o 10 luksusowych markach cygar

Źródła obrazów:

  • https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Glo_-_British_American_Tobacco.png
  • https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Glo_HYPER%2B.jpg
  • https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Glo_POLAR_EDITION.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 komentarzy “Recenzja podgrzewacza tytoniu Glo: Wady, zalety i opinie użytkowników”