7 Rodzajów Popielniczek: Jak wybrać najlepszą?

Kobieta arystokracja pałac, pali papierosa ze szklaną popielniczką

Popielniczki to nie tylko obowiązkowe wyposażenie każdego palacza. 

Takie akcesoria powinny znaleźć się również tam, gdzie domownicy nie palą, a przydatne będą gdy odwiedzający goście będą chcieli sięgnąć po tytoń

Jakie są rodzaje popielniczek? Jak wybrać popielniczkę by sprawdzała się najlepiej?

Rodzaje popielniczek

Wybór popielniczek na rynku jest naprawdę duży, więc każdy bez większych trudności każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Aby jednak nieco ułatwić sobie zadanie, warto wiedzieć, jakie są dostępne typy popielniczek.

Popielniczki szklane

Popielniczka szklana to jeden z najczęściej kupowanych modeli, przede wszystkim ze względu na niską cenę. Najczęściej wykonana jest z bezbarwnego szkła, co sprawia, że pusta wygląda dość dobrze, jednak zapełniona popiołem już niekoniecznie. 

Nie jest to najlepsza popielniczka na prezent, jednak w domu sprawdzi się doskonale. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób palących sporadycznie lub takich, które popielniczkę kupują tylko dla gości. 

Popielniczki ceramiczne

Ceramiczne popielniczki to dobre połączenie funkcjonalności i estetyki. Dobrze się prezentują (znacznie lepiej niż szklane), a ich cena nie jest specjalnie wygórowana. W sprzedaży znaleźć można bardzo różnorodne wzory ceramicznych popielniczek, jest więc w czym wybierać. 

Ze względu na to, że ich estetyka nie zmienia się nawet wtedy, gdy są mocno wypełnione popiołem, będzie to dobre rozwiązanie dla gospodarstw domowych, w których tytoń pali się bardzo często. 

Poza estetyką zaletą popielniczek ceramicznych jest również łatwość utrzymania w czystości. Niestety, choć wyglądają solidnie, to jednak upadek z większej wysokości najczęściej kończy się ich zniszczeniem.

Popielniczki kamienne

W sprzedaży rynkowej dostępne są również kamienne popielniczki, które mogą być stosowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz (w ogrodzie, na tarasie czy balkonie). Takie popielniczki zewnętrzne mają dość duży ciężar, co sprawia, że są solidne i stabilne. 

Klasyczny wygląd sprawia, że będzie pasowała wszędzie tam, gdzie zostanie ulokowana. Choć prezentuje się doskonale, warto pamiętać o tym, że w przypadku trzymania jej w domu kwestia czyszczenia może być dość problematyczna. 

Popielniczki metalowe

Popielniczka metalowa to model uniwersalny, tani  a przy tym łatwy w czyszczeniu. Jest lekka, więc można ją bez większego trudu przenosić z jednego miejsca na drugie. Metalowe popielniczki mogą  mieć również większe rozmiary i być wyposażone w specjalne przykrywki, zapobiegające wydostawaniu się nieprzyjemnych zapachów. 

Takie duże popielniczki wykonane z metalu stosowane są najczęściej w miejscach publicznych, na otwartych przestrzeniach jak i w zamkniętych pomieszczeniach. 

papieros w metalowej popielniczce pali się na stole w ciemnym pokoju

Popielniczki bezdymne

Nietypowe popielniczki to modele bezdymne. Ich charakterystyczną cechą jest specjalna pokrywa, zapobiegająca wydostawaniu się z popielniczki nieprzyjemnego zapachu. Jest to rozwiązanie dobre zarówno do zastosowania w pomieszczeniu, jak i poza nim. 

Taka popielniczka chroni przed wydostaniem się niedopałków i innych zanieczyszczeń np. pod wpływem wiejącego wiatru. Nie są to najtańsze popielniczki, jednak ich cena jest warta jakości wykonania oraz wygody zastosowania. 

Popielniczki samochodowe

Omawiając rodzaje popielniczek, nie należ zapominać o modelach przeznaczonych do samochodów. To niezbędne akcesoria dla każdego palacza, zapobiegające zanieczyszczeniu wnętrza auta popiołem. Samochodowe popielniczki są zamykane w sposób uchylny, mogą być również odsuwane lub zakręcane. 

Na rynku dostępne są również fajne popielniczki, które nie tylko są funkcjonalne, ale przede wszystkim mogą być doskonałą ozdobą. 

Czasem przybierają nietypowe formy i kształty, co pozytywnie wpływa na ich wygląd. Ze względu na estetykę mogą stanowić również ciekawy prezent dla palacza. 

Popielniczki przenośne

Brak koszta w pobliżu? To dla palacza żaden problem, wystarczy, że jest posiadaczem przenośnej, kieszonkowej popielniczki

Takie modele często wykonane są z motelu lub aluminium, znacznie rzadziej z plastiku. Są trwałe i bardzo wygodne w użytkowaniu.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając popielniczkę?

Popielniczka elegancka czy to możliwe? Jak najbardziej tak! 

W sprzedaży na współczesnym rynku dostępnych jest mnóstwo modeli popielniczek, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. 

Na zewnątrz dobrze sprawdzi się popielniczka stojąca lub taka, która zapobiega wydostawaniu się z jej wnętrza popiołu i innych zanieczyszczeń. 

Wybór popielniczki do domu zależy przede wszystkim od indywidualnych upodobań domowników. Warto jednak pamiętać o tym, że w przypadku, gdy większość domowników sięga po wyroby tytoniowe i robi to dość często, dobrą praktyką będzie zakup więcej niż jednej popielniczki. 

Ich rozmieszczenie w każdym pomieszczeniu z pewnością będzie rozwiązaniem bardzo wygodnym. 

W zastosowaniu domowym najwygodniejsze będą popielniczki lekkie, które bez większych trudności będzie można przenosić z jednego miejsca na drugie. 

W wyborze, poza wyglądem i ceną, należy kierować się przede wszystkim funkcjonalnością. Popielniczka powinna być dobrze wykonana, dla higieny dobrze by również było, żeby jej czyszczenie było proste i nie zajmowało wiele czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *