Przerwa na papierosa w inny sposób.

W pracy nie tylko czas poświęcany jest na czynności zawodowe. Każdemu pracownikowi przysługuje przerwa w pracy. Oprócz przerwy na zjedzenie posiłku i chwilowemu odpoczynkowi często przypadają przerwy na papierosa. Wykorzystanie przerwy na papierosa to zły nawyk, który nie tylko pogrąża osobę jeszcze bardziej w nałogu, dodatkowo marnuje czas, który mógłby być przeznaczony inaczej. Sposoby na wykorzystanie przerwy na papieros w inny sposób, czy w ogóle istnieją? Przerwa na papierosa wykorzystana na coś innego?

Przerwa na papierosa to zły nawyk

Nałóg tytoniowy, skutecznie wpływa na osobę, która od dłuższego czasu jest w jego szponach. Automatyczne nastawienie, że przerwa w pracy na papierosa jest obowiązkowa to jedynie marna wymówka. Dla osoby chcącej zerwać z nałogiem każda tego typu sytuacja powoduje odwlekanie decyzji mającej na celu pozbycia się papierosów. Przede wszystkim podświadomie człowiek nastawia się, że za jakiś czas wyjdzie na przerwę, w celu zapalenia papierosa. Bardzo często towarzyszy temu uczucie poirytowania albo rozdrażnienia, chociażby dlatego, że w pracy nie idzie po naszej myśli, albo mamy zły dzień. To wszystko pogłębi jedynie problem, pokazując, że nie ma najmniejszych szans, by rzucić palenie, gdyż wszystko wokół prowokuje sięgnięcie po kolejnego papierosa. Dlatego, aby temu zaradzić, należy zmienić swoje nastawienie, a przerwy w pracy poświęcać na coś innego.

wykorzystanie przerwy na papierosa

Sposoby na wykorzystanie przerwy na papierosa w inny sposób

Jeśli ktoś jest pewny, że chce rzucić palenie, musi zastanowić się, jak przerwę na papierosa zastąpić czymś innym. Mimo że trwa ona zbyt długo, to jednak chęć sięgnięcia po papierosa może być tak silna, że każda minuta będzie trwała wiecznie.

Dlatego warto zająć czym dłonie, które zastąpią wcześniejsze trzymanie papierosa. Może to być mini piłeczka, długopis, cokolwiek co spowoduje, że zajmiemy czymś ręce. Podobnie rzucanie palenia to świetny sposób, by zacząć spożywać bardziej zdrowe jedzenie. Dlatego, zamiast przerzucać się na chipsy, solone orzeszki albo cukierki, najlepiej wybrać pestki dyni, słoneczka czy chociaż suszone owoce. Wydłubywanie słonecznika będzie na tyle skuteczne, że zajmie ręce, na tyle, że wydłuży cały proces konsumpcji.

Jak zastąpić jeszcze przerwy na papierosa czymś innym? Najlepiej czymś, co sprawia nam przyjemność. Może to być słuchanie muzyki, przeglądanie nowinek ze świata technologii, albo najnowszych informacji ze świata sportu. Wszystko to, co powoduje, że dana osoba jest bardziej zainteresowana, dzięki temu bardziej skupia się na czynności, zapominając o papierosie. Słuchanie muzyki albo interesujące rozmowy z innymi współpracownikami mogą okazać się kluczem do sukcesu. Jeśli coś uspokaja tak jak, chociażby muzyka, dobrze to wykorzystać, by bardziej się rozluźnić w czasie przerwy i z większą ochotą wrócić po niej do pracy. Tak samo ciekawe rozmowy z innymi osobami. Nikt przecież nie chce wychodzić w środku konwersacji, dlatego dobra atmosfera w pracy to podstawa.

Czas lepiej spożytkować w inny sposób

Czy ktoś zdaje sobie sprawę, ile czasu zajmuje wykorzystanie przerwy na papierosa? Często budynki nie mają specjalnie wyznaczonych do tego miejsc wewnątrz, dlatego trzeba wychodzić z budynku na zewnątrz. Latem, jeszcze nie trzeba się ubierać jak zimą, ale mimo jeśli pracuje się wyższym piętrze, sama podróż trwa długo. Lepiej ten czas spożytkować na coś innego. Skracając przerwy na papierosa, każdy będzie w stanie wykonać swoją pracę szybciej, co przełoży się na szybszy powrót do domu lub spokojniejszą końcówkę w pracy.

Przerwa na papierosa kojarzy się także ze specjalnie wyznaczonym do tego miejscem. Dlatego też unikanie tego typu miejsc, pozwoli lepiej kontrolować własną silną wolę, która nie będzie poddawana dodatkowym pokusom. To samo dotyczy ludzi, których spotykało się na przerwach. Jeśli ktoś w pojedynkę rozpoczął walkę z nałogiem, wiedząc, że w pracy wiele osób pali, powinien w delikatny sposób ograniczyć z nimi kontakt. Informując ich przed tym o swoich postanowieniach, aby nie tworzyć sztucznego konfliktu.