Czy są zawarte witaminy w e-papierosach?

Elektryczne papierosy zostały wprowadzone jak alternatywa do tradycyjnego palenia. Związane jest to z zarzutami stawianymi uzależnieniu, które dotyczą negatywnego wpływu na zdrowie człowieka. Mają one być bezpieczniejszą formą dla palaczy, a także dobrym narzędziem w walce z rzuceniem nałogu. Ostatnio pojawiła się jeszcze bardziej zachęcająca alternatywa, a mianowicie e-papierosy z witaminami. Czy rzeczywiście są to produkty, które mogą dostarczać do organizmu te pożądane składniki? Należy przyjrzeć się im bliżej! Witaminy w e-papierosach – czy to możliwe?

Czym są elektroniczne papierosy?

Mechanizm działania e-papierosów oparty jest na inhalacji. Zasadniczym elementem produktu jest płyn nikotynowy, który określany jest mianem liquidu. W preparacie tym poza zasadniczym komponentem obecny jest także glikol propylenowy, gliceryna, woda, a także substancje smakowo-zapachowe. Do niektórych środków dodawane są witaminy. Wykorzystanie artykułu polega na podgrzaniu płynu nikotynowego. W tym przypadku nie dochodzi do procesu spalania. Sprzęt działa w wyniku zasilania przez baterię lub akumulator. To doprowadza do rozgrzania liquidu i wydzielania pary, która wydostaje się z ust osoby palącej. W tym przypadku nikotyna trafia bezpośrednio do ust użytkownika. Biorąc pod uwagę powyższe, nie dochodzi tutaj do wytwarzania substancji smolistych, które obecne są w przypadku tradycyjnego palenia tytoniu. Jest to uznawane za dużą korzyść wskazanych produktów.

Niezaprzeczalnym faktem jest to, że e-papierosach jest mniej niekorzystnych związków rakotwórczych i chemicznych. Papierosy elektroniczne nie wydzielają dymu tylko parę. Dlatego jest to wyrób bezpieczniejszy także dla biernych palaczy. Jednakże badania dotyczące tych artykułów są wciąż otwarte i dlatego też nie można jednoznacznie wskazać, czy bez wątpienia są one lepszą opcją niż standardowy nałóg.

witaminy w e-papierosach

Witaminy w e-papierosach

W ostatnim czasie pojawiły się nowe produkty, a mianowicie płyn nikotynowy wzbogacony witaminami. Producenci podkreślają, że artykuły pomagają w uzupełnianiu braków tych składników. Czy rzeczywiście jest to możliwe? Zauważyć należy fakt, że witaminy takie jak A, D, E oraz K to preparaty, które nie są rozpuszczalne w wodzie, a w tłuszczach. W związku z tym składniki te nie będą łatwo poddawać się wskazanemu procesowi w płynie nikotynowym. Istotną kwestią jest również to, że wyższa temperatura doprowadza do szybkiego rozkładu witamin, gdyż komponenty te są bardzo niestabilne.

Inną ważnym składnikiem odżywczym, który dodawany jest do płynu nikotynowego, jest witamina C. W tym przypadku jest ona dobrze rozpuszczalna w wodzie, jednakże pod względem chemicznym jest nietrwała. Warunki, które powstają podczas użytkowania papierosa elektronicznego, przyczyniają się do szybkiego rozpadu tak samo, jak witamina A bądź E.

Analogiczna sytuacja ma miejsce w sytuacji koenzymu Q. Zachowuje się on podobnie jak witamin A czy E. Jest to komponent słabo rozpuszczalny w płynach polarnych. Co więcej, bardzo szybko ulega rozkładowi. Wskazać należy fakt, że jest to bardzo pozytywna substancja, jednakże trudno z niej skorzystać, jeżeli chodzi o e-papierosy.

Witaminy w e-papierosach, czy to możliwe? Na rynku można znaleźć produkty elektroniczne, które wzbogacone zostały w witaminy. Jednakże kwestia skuteczności i przyswajalność tych komponentów to już zupełne inna historia, na którą każdy z nas musi spojrzeć we własnym zakresie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *